Metanol na Výravě

Škwor, Krucipüsk, Trautenberk a Metanol

Škwor, Krucipüsk, Trautenberk a Metanol přilákali na Výravu spoustu fanoušků

Jednou z posledních akcí, které letos proběhly v areálu královéhradeckého letního parketu Výrava, byl festival o druhém zářijovém víkendu, lákající na kapely Metanol, Škwor, Walda Gang, Krucipüsk a Trautenberk.

S novou tvorbou se vytasili Metanol, Walda Gang odehrál prodloužený set

Areál se začal pomalu zaplňovat početným davem rockerů a úderem třetí hodiny zahájila festival hradecká rocková naděje Metanol. První trio jejich skladeb pocházelo z letošní nové desky Empatie a několik songů si zazpívali i fanoušci, kteří si užívali set těchto mladíků z předních řad. Nezvykle brzo odehráli svůj set oblíbenci Walda Gang. Jejich nástup proběhl již tradičně za úvodních tónů skladby Čert ví, a během více než hodinového setu bavili fanoušky tím nejlepším ze svého repertoáru. Nešlo opomenout oblíbené skladby jako Walda Styl, Asi se mi stejská, Opičáci nebo Je tu léto.

Škwor hrál songy z nové desky, Krucipüsk rozpoutali pořádný kotel

S novou tvorbou se uvedla taktéž rocková stálice Škwor. Minulý rok vydala sestava kolem frontmana Petra Hrdličky nové album s názvem Tváře smutnejch hrdinů, na které upozorňovala mohutná plachta v pozadí zobrazující motiv této desky. Při těch nejznámějších skladbách však nechával Petr s oblibou zpívat své fanoušky. Ti si střihli refrény známějších skladeb, jako jsou Může se stát, Sraž nás na kolena nebo Síla starejch vín. O pořádnou divočinu se postarali Krucipüsk, jejichž fanoušci vytvořili před pódiem mohutný kotel. Dle odezvy měla velká část přítomných naposlouchané dosud aktuální album Country Hell, a když k tomu frontman Tomáš Hajíček přidal vypalovačky jako Druide, Keltskej Osud nebo jednu z novinek s názvem Mamánek, měli zejména fanoušci v předních řadách co dělat, aby se udrželi na místě.

Poslední letošní open air koncert Trautenberku

Závěr vydařené soboty obstarali klatovští Trautenberk. Pro tuto veselou partu šlo o poslední open air koncert v tomto roce a nutno dodat, že si to všech šest borců náležitě užívalo. Oba frontmani Luboš a Mirek nešetřili svým tradičním humorem, při skladbě Kejklíř se Míra vytasil s několika triky, obětí zábavy svých kolegů se stal při skladbě Potužník senior, řadu skladeb pak doprovázely vtipné dialogy obou frontmanů. Krátce po půlnoci zapsali Trautenberk tečku za touto vydařenou akcí, a to v podobě skladby Netáhlo.

Potkáme se na podzimních turné všech zmíněných kapel

Tuto akci s nabitým line-upem navštívilo opravdu mnoho metalových a rockových fanoušků, a není se rozhodně čemu divit – jen při pohledu na soupisku kapel se to dalo čekat. A se všemi kapelami, které nás během druhé zářijové soboty bavily, se budeme pravidelně potkávat i na podzim a v zimě během jejich turné.

Pokud si chcete přečíst celý článek nebo se podívat na fotky z celé akce klikněte TADY

Share:
© Metanol 2022