O nás

Kdo jsme?

Jsme parta z Hradce Králové. Neptejte se nás, co hrajeme za styl – jasný, že metal! A další škatulkování? To u nás, holt, nejde. Máme svůj styl. Hrajeme hudbu, která nás baví. Vše si skládáme sami – hudbu, aranže, texty. Texty samozřejmě pouze a výhradně v mateřském jazyce – proč? Ne proto, že bychom neuměli anglicky – ale proto, že jsme ČEŠI a jsme na to hrdí! Chceme, aby naše texty dávaly smysl, aby ten, kdo si je přečte, pochopil, o čem zpíváme a také, abyste si s námi vy, naši fanoušci, mohli hezky zazpívat!

Pepa Šťáva - Baskytara, zpěv

Náš nejmladší člen. V kapele se stará spolu s Viktorem o texty a do hudby často vytváří i synťákové podkresy. Vyrostl na Linkin Park, ale poslouchá prakticky všechno od metalu po hip-hop. Vypráví se o něm, že struny mění pravidelně alespoň jednou do roka, což je na baskytaristu docela často.

Standa Čech - Kytara, zpěv

Standa je kapelní mašina na kytarové riffy. Miluje metalcore, ale i jemnější styly jako třeba americké country. Jeho největší kytarový vzor je Mark Tremonti. Sní o tom, že se jednou bude živit hudbou a hrát pro velké davy, které budou vzývat kromě jeho obrovských bicepsů i jeho fantastická a nadlidsky dlouhá kytarová sóla.

Jimbo

Martin Kratochvíl (Jimbo) - Bicí

O Jimbovi si myslíme, že tajně bydlí ve zkušebně, aby tam mohl častěji trénovat na bicí, ale ještě se nám nepřiznal. Jimbo je největší kapelní dříč. Má rád I Prevail a Škwor. Jeho koníčkem je poslouchat po cestě do práce zvuk svého rytmičáku a také si každý večer před spaním leštit… činely.

Viktor Kratochvíl - Hlavní zpěv

Jimbův brácha (kdybyste to podle přijmení nepoznali) Viktor je srdcem naší kapely. Je to expert na texty, dokáže napsat hit prakticky o všem, co vás napadne. Takže kdybyste chtěli napsat song třeba o tom, jak vám ráno došla pasta na zuby, zavolejte Viktorovi, on to zvládne. Na pódiu je z nás vždycky nejvýraznější. Myslíme si, že má nějaké ADHD nebo něco takového. Při vystupování totiž nikdy nevydrží pět vteřin na jednom místě a furt pobíhá po podiu sem a tam, no fakt, přijďte se někdy podívat a uvidíte. Rád poslouchá Rammstein a Dymytry. Jo a je to ředitel školy, to jen abyste věděli, kdo tu opravdu velí. 

Viktor
Share:
© Metanol 2022